We have detected that you may be using an outdated browser that is not compatible with our website.
Toggle navigation
Community
Academies
Affiliations
Athletes
Log in
Create account
English
Português
Español
Deutsch
Nederlands
日本語
Français
Italiano
Norsk
Polski
Русский
Svenska
Čeština
Srpski
简体中文
한국어
العربية
Українська
EVENTS
MEMBERSHIP
Athletes
Academies
RANKING
RANKING
Info Ranking
PREMIOS 2024
English
Português
Español
Deutsch
Nederlands
日本語
Français
Italiano
Norsk
Polski
Русский
Svenska
Čeština
Srpski
简体中文
한국어
العربية
Українська
SPAIN BJJ TOUR
EVENTS
MEMBERSHIP
Athletes
Academies
RANKING
RANKING
Info Ranking
PREMIOS 2024
Account
Log in
Create account
Community
Academies
Affiliations
Athletes
DRYFACTOR BJJ CUP KIDS 2023
08 Jul
Register
Info
rmation
Athletes
Matches
Brackets
& schedule
Results
Livestreams
Register
Results
Top lists
Results
Print
All nationalities
Aboriginal Australian
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Anguilla
Antarctica
Antigua and Barbuda
Aramean
Argentina
Armenia
Aruba
Assyria
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Botswana
Bouvet Island
Brazil
British Indian Ocean Territory
British Virgin Islands
Brunei
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cape Verde
Caribbean Netherlands
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chechen Republic of Ichkeria
Chile
China
Christmas Island
Cocos (Keeling) Islands
Colombia
Comoros
Cook Islands
Costa Rica
Croatia
Cuba
Curaçao
Cyprus
Czechia
DR Congo
Dagestan
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
England
Equatorial Guinea
Eritrea
Estonia
Eswatini
Ethiopia
Falkland Islands
Faroe Islands
Fiji
Finland
France
Free Belarus
French Guiana
French Polynesia
French Southern and Antarctic Lands
Gabon
Gambia
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Heard Island and McDonald Islands
Honduras
Hong Kong
Hungary
IOC Team
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Ireland
Iroquois
Isle of Man
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Kosovo
Kosovo
Kurdistan
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macau
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mauritius
Mayotte
Mexico
Micronesia
Moldova
Monaco
Mongolia
Montenegro
Montserrat
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Netherlands
New Caledonia
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Niue
Norfolk Island
North Korea
North Macedonia
Northern Ireland
Northern Mariana Islands
Norway
Oman
Pakistan
Palau
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Pitcairn Islands
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Republic of Adygea
Republic of the Congo
Rodrigues
Romania
Russia
Rwanda
Réunion
Saint Barthélemy
Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Martin
Saint Pierre and Miquelon
Saint Vincent and the Grenadines
Samoa
San Marino
Sardinia
Saudi Arabia
Scotland
Senegal
Serbia
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Sint Maarten
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
South Africa
South Georgia
South Korea
South Sudan
Spain
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Svalbard and Jan Mayen
Sweden
Switzerland
Syria
São Tomé and Príncipe
Taiwan
Tajikistan
Tanzania
Thailand
The United Tribes of New Zealand
Timor-Leste
Togo
Tokelau
Tonga
Torres Strait Islander
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turkmenistan
Turks and Caicos Islands
Tuvalu
UWW Team
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
United States Minor Outlying Islands
United States Virgin Islands
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Vatican City
Venezuela
Vietnam
Wales
Wallis and Futuna
Western Sahara
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Åland Islands
All categories
Day 1
Search
Total medals
42 Gold
40 Silver
14 Bronze
Boys Gi / White / Mirim / -23,0 kg
Bracket
Bracket
1
Lucas Teixeira Perez
Spain
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
2
Adria Berbel Meca
Spain
CFC Team
3
MARTIN Garcia Garcia
Spain
TEAM GIL CATARINO
3
Denis Vetrov Junior
Russia
TEMPLUM BCN
Boys Gi / White / Infantil A / -26,0 kg
Bracket
Bracket
1
Raphael Sola
France
ALMA DE LUTA
2
marc surinach esteve
Spain
MG TEAM Spain
Boys Gi / Grey / Mirim / -29,3 kg
Bracket
Bracket
1
Daniel Mesa Mesa
Spain
ASSOCIACION ARANHA
2
Arnau Escayola Ferrer
Spain
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
Boys Gi / White-Grey / Mirim / -32,3 kg
Bracket
Bracket
1
Zebenzui Estevez Delgado
Spain
TEAM GIL CATARINO
2
Victor Oancea
Romania
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
Boys Gi / Grey / Infantil A / -26,0 kg
Bracket
Bracket
1
Alain Jimenez
Spain
Somos Jiu Jitsu
2
Aritz Franco
Spain
CHECKMAT
3
Pedro Garcia Garcia
Spain
TEAM GIL CATARINO
3
Luca Rodriguez Dyzers
France
ASSOCIACION ARANHA
Boys Gi / Grey / Infantil A / -29,3 kg
Bracket
Bracket
1
Thiago Rodriguez Moncecchi
Spain
Focus jiu-jitsu españa
2
Gabriel Beltran Arantegui
Spain
CHECKMAT
Boys Gi / White-Grey / Infantil A / -32,3 kg
Bracket
Bracket
1
Thiago Moreno Gonzalez
Spain
TEAM GIL CATARINO
2
Kilian Castillo miravete
Spain
Alaña Team
Robert Drysdale
Boys Gi / White-Grey / Infantil A / -35,5 kg
Bracket
Bracket
1
Hugo Heredia Miralles
Spain
MG TEAM Spain
2
oriol surinach esteve
Spain
MG TEAM Spain
3
Konstantin Dodokhov
Russia
MATHIAS RIBEIRO TEAM
Boys Gi / Grey / Infantil A / -38,5 kg
Bracket
Bracket
1
Santi Blazquez Lopez
Spain
CFC Team
2
Derek Lorenzo
Spain
CFC Team
Boys Gi / Grey / Infantil B / -29,3 kg
Bracket
Bracket
1
Mario Garcia Garcia
Spain
TEAM GIL CATARINO
2
Noah Rodas Quevedo
Spain
Alaña Team
Robert Drysdale
Boys Gi / Grey / Infantil B / -32,3 kg
Bracket
Bracket
1
Leonid Dziubenko
Ukraine
MATHIAS RIBEIRO TEAM
Boys Gi / Grey / Infantil B / -35,5 kg
Bracket
Bracket
1
Ivan Martin Machon
Spain
Praxis Fight Academy
2
Nestor Nochovnyy
United States
ATOS JIU-JITSU BARCELONA
Atos
Boys Gi / Grey / Infantil B / -38,0 kg
Bracket
Bracket
1
Alejandro Rodriguez Priego
Spain
ASSOCIACION ARANHA
2
SAGAR CLARES MATEO
Spain
ATOS JIU-JITSU BARCELONA
Atos
3
Bedelu Sanchez Cazorla
Spain
Academia Badalona Jiujitsu
Boys Gi / Grey / Infantil B / -44,0 kg
Bracket
Bracket
1
Volodymyr Gamzian
Ukraine
MATHIAS RIBEIRO TEAM
2
Lukyan Sergenuk
Ukraine
ТОВ "Екомора"
3
Santiago Vasquez Limon
Peru
Checkmat Madrid
Checkmat
Boys Gi / Grey / Infanto Juvenil A / -38,5 kg
Bracket
Bracket
1
Gabriel Guillo
Spain
CFC Team
2
Marco Garcia Garcia
Spain
TEAM GIL CATARINO
3
Lope Rey Prieto
Spain
CRAZY TEAM
CRAZY TEAM
Boys Gi / Grey / Infanto Juvenil A / -42,7 kg
Bracket
Bracket
1
FERRAN IRIGOYEN DELGADO
Spain
CFC Team
2
Marco Castillo miravete
Spain
Alaña Team
Robert Drysdale
Boys Gi / White-Grey / Infanto Juvenil B / -51,0 kg
Bracket
Bracket
1
Bruno Gonzalez Montemayor
Spain
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
2
LUIS SALAZAR CARVAJAL
Venezuela
ASSOCIACION ARANHA
Boys Gi / White-Grey / Infanto Juvenil B / -56,0 kg
Bracket
Bracket
1
Derek Estevez Delgado
Spain
TEAM GIL CATARINO
2
Tino Moreno
Spain
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
Boys Gi / White-Grey / Infanto Juvenil B / -65,0 kg
Bracket
Bracket
1
Ivan Pashkovich
Belarus
MATHIAS RIBEIRO TEAM
2
Andres Tasca
Romania
CHECKMAT
3
Pau Bergas Oliva
Spain
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
Boys Gi / Yellow / Infantil A / -41,7 kg
Bracket
Bracket
1
Izan Martinez
Spain
Crazy Team asturkon
2
Martin Collado Perez
Spain
Barcelona Jiu-jitsu/Mataro
Boys Gi / Yellow / Infantil B / -41,0 kg
Bracket
Bracket
1
Tymofiy Sergenyuk
Ukraine
BJJ Tiger Club Ukraine
2
Alex Alana Bes
Spain
Alaña Team
Robert Drysdale
Boys Gi / Yellow / Infanto Juvenil A / -42,7 kg
Bracket
Bracket
1
Arsenii Shpak
Ukraine
ZR Team/Odessa Dragoner
ZR Team Association
2
Jose Mauricio Duran
Spain
Valles Jiu Jitsu
Boys Gi / Grey-Yellow / Infanto Juvenil B / -52,5 kg
Bracket
Bracket
1
Adriano Vasquez Limon
Peru
CHECKMAT
2
Izan Fuentes Teruel
Spain
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
Boys Gi / Ywllow-Orange / Infanto Juvenil B / -60,0 kg
Bracket
Bracket
1
Ibraguim Souleimanov
France
REINALDO RIBEIRO TEAM BJJ ASSOCIATION
2
Eloi RODRIGUEZ
Spain
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
Juvenile Boys Gi / White / Juvenile / -64,0 kg (Feather)
Bracket
Bracket
1
Carlos Cazorla rubio
Spain
MATHIAS RIBEIRO TEAM
2
Alex Cabezas Da Silva
Brazil
Free Jiu-Jitsu
3
Matheus Porto
Brazil
ASSOCIACION ARANHA
Juvenile Boys Gi / White / Juvenile / -74,0 kg (Middle)
Bracket
Bracket
1
Enzo Franco
France
REINALDO RIBEIRO TEAM BJJ ASSOCIATION
2
Gregory Mikhailov
Russia
Barcelona Jiu-jitsu/Mataro
Juvenile Boys Gi / Yellow-Blue / Juvenile / +73,0 kg (Middle)
Bracket
Bracket
1
Santiago Carrion
Spain
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
2
Ahmed Idrissi
Spain
REINALDO RIBEIRO TEAM BJJ ASSOCIATION
Girls Gi / White / Infantil A / -26,0 kg
Bracket
Bracket
1
Karen Fernandez
Spain
REINALDO RIBEIRO TEAM BJJ ASSOCIATION
2
Vera Sacristan
Spain
MG TEAM Spain
Girls Gi / White / Infantil B / -35,5 kg
Bracket
Bracket
1
Maria Jimenez Martos
Spain
CFC Team
2
Alma Luna Urbano
Spain
Barcelona Jiu-jitsu/Mataro
Girls Gi / White / Infantil B / -41,0 kg
Bracket
Bracket
1
Leah Gimenez
Spain
REINALDO RIBEIRO TEAM BJJ ASSOCIATION
2
Alexandra Alarcon
Spain
CRAZY TEAM
CRAZY TEAM
Girls Gi / Grey / Mirim / -26,0 kg
Bracket
Bracket
1
Yulia Moreno Gonzalez
Spain
TEAM GIL CATARINO
2
Gabriela Picado Alcaraz
Spain
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
Girls Gi / Grey / Mirim / -29,3 kg
Bracket
Bracket
1
Yumei Requena Fernandez
Spain
MG TEAM Spain
2
Sarah Gontijo Passos
Spain
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
3
Vega Rey Prieto
Spain
CRAZY TEAM
CRAZY TEAM
Girls Gi / Grey / Infantil A / -23,0 kg
Bracket
Bracket
1
Mariam Beltran Criado
Spain
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
2
Emma Cano Martos
Spain
MG TEAM Spain
Girls Gi / Grey / Infantil A / -35,5 kg
Bracket
Bracket
1
AMANDA MONTILLA MENDOZA
Peru
Círculo de Jiu Jitsu
Girls Gi / Grey / Infantil B / -32,3 kg
Bracket
Bracket
1
Leire Alvarez
Spain
CFC Team
2
Matilda Mendivil
Spain
Círculo de Jiu Jitsu
Girls Gi / Grey / Infantil B / -35,5 kg
Bracket
Bracket
1
Mercedes Merche
Spain
TEAM GIL CATARINO
2
MARIA IRIGOYEN DELGADO
Spain
CFC Team
Girls Gi / Grey / Infantil B / -41,0 kg
Bracket
Bracket
1
Daniela Moreno
Spain
TEAM GIL CATARINO
2
Daria Ana-Maria Belgun
Romania
Alaña Team
Robert Drysdale
Girls Gi / Grey / Infanto Juvenil A / -46,0 kg
Bracket
Bracket
1
Erin Aboul-Hosn Frediani
United States
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
2
Valeria Moreno Gonzalez
Spain
TEAM GIL CATARINO
Girls Gi / White-Grey / Infanto Juvenil A / -51,0 kg
Bracket
Bracket
1
Sara Martin Jimenez
Spain
ATOS JIU-JITSU BARCELONA
Atos
2
Maria Garcia
Spain
CFC Team
3
Irina Tarrago Boix
Spain
Alaña Team
Robert Drysdale
Girls Gi / Grey-Yellow / Infantil B / -47,0 kg
Bracket
Bracket
1
Blanca Jodas
Spain
ATOS JIU-JITSU BARCELONA
Atos
2
Nadia Beltran Arantegui
Spain
CHECKMAT
3
Nora Aboul-Hosn Frediani
United States
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
Girls Gi / White-Yellow / Infanto Juvenil B / -56,0 kg
Bracket
Bracket
1
Maria Jing De morales vera
Spain
TEAM GIL CATARINO
2
Gara Gomez Lopez
Spain
ATOS JIU-JITSU BARCELONA
Atos
Girls Gi / Yellow-Blue / Juvenile / -56,0 kg
Bracket
Bracket
1
Iris Garcia Garcia
Spain
TEAM GIL CATARINO
2
Marta Rodriguez
Spain
Gracie Barra (Brazil)
Gracie Barra
3
Carla Melero Belmar
Spain
MG TEAM Spain